Weber: Imali smo dobrih šansi, ali nismo ih realizirali

Novost 16.09.2014.
Medvjedi su u drugoj ovosezonskoj utakmici odigranoj u Ledenoj dvorani Doma sportova upisali poraz 1:4 od Torpeda iz Nižnjeg Novgoroda.

''Obje su momčadi imale podjednako dobrih prilika. Njihovi specijalni timovi odradili su dobar posao. Zabili su prvi gol iz shorthandeda nakon nekih desetak sekudni našeg powerplaya, a realizirali su i svoj posljednji powerplay u posljednjoj trećini. Torpedov vratar imao je nekoliko jako dobrih obrana. Svidjela mi se energija naše momčadi i imali smo dosta dobrih šansi, ali nismo ih uspjeli kapitalizirati'', rekao je trener Medveščaka Chuck Weber.

Igra se počela zahuktavati u 10. minuti kada je sudac na dvije minute zbog zadržavanja isključio Sergeja Bernackija. Unatoč igraču manje Vjačeslav Kuljomin doveo je Torpedo u vodstvo. Ubrzo nakon primljenog pogotka Medvjedi su napravili pritisak ispred Torpedove mreže, da bi dvije minute kasnije pak završio u mreži vratara Ivana Kasutina. Akciju Martina St. Pierra i Marka Flooda za 1:1 finiširao je Pascal Pelletier koji se nalazio točno ispred Kasutina. Minutu kasnije momčad iz Nižnjeg Novgoroda imala je ponovo gol prednosti (Sergej Bernackij).

Za razliku od prve trećine, koju su obilježila tri gola u roku četiri minute, druga je bila u znaku kazni, a u 31. je čak i zaiskrilo između igrača Medveščaka i Torpeda. Vratar Barry Brust je u tom trenutku dobio 5 minuta plus disciplinsku kaznu igre, dok je na strani gostiju Kuljomin dobio dvominutnu kaznu. S obzirom na kaznu Brust je morao napustiti led, a u igru je ušao Mark Dekanich.

''Mislim da smo većim dijelom utakmice igrali dobro. Torpedo nije imao puno više šansi od nas, ali ih je uspio realizirati. Trener nam je između trećina rekao da se ne predajemo, da se borimo do kraja. U idućim utakmicama trebamo više zabijati'', izjavio je kapetan momčadi Andrew Murray.

Medvjedi su u posljednjoj trećini pokušavali doći do izjednačenja, ali ništa nije ulazilo u mrežu Kasutina. Torpeđani su, s druge strane, došli do još jednog pogotka u 49. minuti iz situacije s igračem više te u 60. minuti.

Nagradu ''Generali Lavlje srce'' za igrača utakmice prema glasovima predstavnika medija primio je Pascal Pelletier.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – TORPEDO NIŽNJI NOVGOROD 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

ZAGREB – Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja 5000. Suci: Buturlin, Romasko, Sivov, Šeljanin.

0:1 TOR Kuljomin (Babčuk, Dm. Kazionov, 10) SH1
1:1 MED Pelletier (St. Pierre, Flood, 12)
1:2 TOR Bernackij (Galuzin, 13)
1:3 TOR Krasnoslobodcev (Babčuk, Wolski, 49) PP1
1:4 TOR Wolski (Immonen, 60) EN

KHL MEDVEŠČAK: Brust, Dekanich, Thomas, Krog, Segal, Glumac, Murray, Pelletier, Rodman, Martinović, Hutchinson, Anderson, Flood, Mezei, Bjorkstrand, Perkovich, Carle, Stewart, Katic, St. Pierre.

TORPEDO: Kasutin, Gelašvili, Grigorjev, Valentenko, Wolski, Babčuk, Galuzin, Hietanen, Žarkov, Osipov, Salminen, Homicki, Immonen, Nokelainen, Dvurečenski, Aljajev, Bernackij, Krasnoslobodcev, Dm. Kazionov, De. Kazionov, Potapov, Kuljomin.