Weber: Metalurg je pokazao zašto je prvak

Izvještaj 10.09.2014.
Medveščak je završio prvu mini turneju ove sezone. U posljednjoj gostujućoj utakmici, koju su odigrali u Magnitogorsku protiv aktualnih prvaka Metalurga, upisali su poraz (6:0).

''Dečki su se držali plana igre, ali nažalost prva dva gola doveli su nas u poziciju da smo morali loviti rezultat. Metalurg je pokazao zašto je prvak. Bilo je ovo dugačko i teško putovanje s kojim smo počeli sezonu. Ovo mi je prva sezona u KHL-u i impresioniran sam jačinom lige i kvalitetom hokeja. Upravo zbog toga moramo igrati jednostavno kako bismo mogli konkurirati protiv najboljih momčadi lige'', rekao je trener Medveščaka Chuck Weber osvrnuvši se na povratak doma:

''Veselimo se povratku doma. U idućih nekoliko dana čekaju nas naporni treninzi kako bismo se što bolje pripremili za otvorenje domaće sezone.''

Medvjedi su susret protiv Metalurga počeli s Markom Dekanichem na golu, a u sastavu je izostao Mike Hedden umjesto kojeg je uskočio Nathan Perkovich. U prvoj trećini omjer udaraca na gol bio je gotovo izjednačen, 12:11 u korist Metalurga, ali prilike su realizirali samo aktualni prvaci. Dekanich je do 15. minute uspio držati 0:0, ali u 16. se Sergej Mozjakin, koji je u posljednje tri utakmice postigao već 6 bodova, sjurio sam s lijeve strane i osigurao prednost Metalurga. Četiri minute kasnije domaćini su bili u situaciji s igračem više što je iskoristio Danis Zaripov.

''Ovo je težak poraz za nas, ali znali smo da nas ne čeka lagana utakmica. Ipak su oni prvaci i jako dobra momčad. U utakmicu smo željeli krenuti energično, što smo i ostvarili u prvih deset minuta. No nažalost nakon 2:0 nismo uspjeli zabiti, niti na powerplayu niti u situacijama 5-na-5, što bi nas vratilo u igru'', prokomentirao je Bill Thomas.

Igrači Metalurga su u drugoj i trećoj dionici nastavili dominaciju. U 26. su zabili za 3:0, u 39. im Medvjedi nisu dopustili da realiziraju powerplay s dva igrača više (5-na-3), ali su u posljednjih deset minuta susreta postigli još tri pogotka.

Medvjedi se sada, nakon četiri gostovanja, vraćaju doma gdje ih očekuju prve četiri utakmice na domaćem ledu. Veliko otvorenje nove ledene KHL sezone u Brlogu bit će u nedjelju u 17:45, a prvi suparnik zagrebačkih oklopnika bit će momčad iz Divizije Tarasov Sjeverstalj Čerepovec. Bit će to odlična prilika za Medvjede da uhvate svoje prve ovosezonske bodove jer će uz sebe na ledu imati šestog igrača - navijače, koji će im dati krila.

''Iako smo ove prve četiri utakmice izgubili, u Zagrebu očekujemo drukčiji rasplet. Očekujemo pobjede jer s takvim pristupom ulazimo u svaku utakmicu. Doma ćemo ugostiti dobre momčadi i moramo ih dočekati spremni te iskoristiti prednost domaćeg leda i naše navijače'', zaključio je Thomas.

Dnevne ulaznice za prve domaće četiri utakmice možete kupiti na www.ticketshop.hr , na svim prodajnim mjestima Ticketshopa, a od četvrtka, 11. rujna 2014. i na blagajni Ledene dvorane Doma sportova.

METALURG MAGNITOGORSK - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

MAGNITOGORSK - Magnitogorsk Arena. Suci: Jerabek, Anisimov, Sadovnikov, Zaharenkov.

1:0 MET Mozjakin (Antipin, Kovar, 16)
2:0 MET Zaripov (Lee, Mozjakin, 20) PP1
3:0 MET Jakucenja (Brent, 26)
4:0 MET Antipin (Zaripov, Kovar, 42)
5:0 MET Kamenev (Batiršin, Kosov, 51) PP1
6:0 MET Jakucenja (Brent, Birjukov, 57) SH1

METALURG: Košečkin, Pehurski, Lee, Antipin, Mozjakin, Pare, Timkin, Zaripov, Jakucenja, Batiršin, Brent, Platonov, Kovar, Birjukov, Bereglazov, Tereščenko, Osala, Kosov, Habarov, Junkov, Grigorjenko, Kamenev.

KHL MEDVEŠČAK: Dekanich, Brust, Popovic, Thomas, Krog, Glumac, Murray, Pelletier, Haydar, Rodman, Martinović, Hutchinson, Anderson, Flood, Mezei, Bjorkstrand, Perkovich, Carle, Stewart, St. Pierre.