Wrightov gol 10 sekundi prije kraja susreta vrijedan tri boda

Izvještaj 07.11.2014.
Medveščak se u Zagreb vraća s tri boda koja su osvojili u Novokuznjecku protiv Metalurga. Bila je ovo druga ovosezonska pobjeda Medvjeda nad Novokuznječanima i to u samo deset dana.

Prva trećina je, kao i ona u Zagrebu, protekla bez golova. Igrači Metalurga imali su mrvicu više prilika za pogodak, omjer udaraca na gol bio je 12:9, ali vratar Medveščaka Mark Owuya nije propustio niti jedan pak u mrežu.

''Odličan je osjećaj pobijediti. Naporno smo radili za ovu pobjedu i borili smo se do posljednjih sekunda. Iako smo pobjedu osigurali deset sekundi prije kraja, pošteno smo je zaslužili. Možda smo je trebali osigurati i ranije, ali sretni smo i ovih ishodom'', rekao je vratar Owuya kojemu je ovo bila prva utakmica na Medveščakovom golu od prvih minuta.

U drugu trećinu Medvjedi su krenuli furiozno te su već u prvim minutama imali nekoliko odličnih šansi za pogodak. Pokušao je Bill Thomas, Aaron Palushaj pa Patrick Bjorkstrand, ali vratar Metalurga Rafael Hakimov obranio je svaki udaraca. Ipak u 26. minuti je posustao ispred Andrewa Hutchinsona. Prvi Hutchinsonov pokušaj je uspio spriječiti, ali drugi nije i Medvjedi su imali gol prednosti. Osam minuta kasnije Sergej Dorofejev je izjednačio na 1:1, no taj rezultat nije dugo stajao na semaforu. U 38. minuti, unatoč situaciji s igračem manje, Medvjedi su ponovo izigrali domaćine. Naime, nakon neuspješne akcije Metalurga, pak je dospio do Matta Andersona koji se s polovice klizališta sjurio prema Hakimovu i u trenu ga pospremio u mrežu za 1:2.

''Imali smo sreće u ove dvije utakmice protiv Metalurga jer smo ipak uspjeli osvojiti bodove. Zadovoljan sam kako su igrači odigrali ovu utakmicu u Novokuznjecku i zaslužili smo ovu pobjedu'', kratko je izjavio trener Medveščaka Doug Shedden.

U posljednjoj trećini, nakon što su igrači Medveščaka propustili dva powerplaya, Metalurg je u 53. minuti sve vratio na početak pogotkom Kirila Kaprizova. Nakon 2:2 krenula je žestoka borba za tri boda i kada se činilo da će susret otići u produžetak, James Wright je deset sekundi prije kraja susreta ugurao pločicu u mrežu Hakimova. Bio je to 200. pogodak Medveščaka u osnovnom dijelu sezone u ove dvije godine.

''Dobar je osjećaj konačno pobijediti nakon nekoliko teških utakmica koje smo imali u posljednje vrijeme. Osvojili smo tri od mogućih šest bodova na ovome putovanju zbog čega smo iznimno sretni. Vjerujem da Metalurgu ovaj poraz nije nimalo lak s obzirom da su obje utakmice s njima odlučene u posljednjim sekundama, ali u ovom susretu smo igrali čvrsto za što smo i nagrađeni'', izjavio je Hutchinson.

METALURG NOVOKUZNJECK – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

NOVOKUZNJECK – DS Kuznjeckih Metalurgov. Gledatelja 3275. Suci: Bukin, Safiulov, Golovljov, Šihanov.

0:1 MED Hutchinson (Katic, 26)
1:1 MET Dorofejev (Romanov, 34)
1:2 MED Anderson (38) SH1
2:2 MET Kaprizov (Plotnikov, 53)
2:3 MED Wright (60)

METALURG: Hakimov, Ložkin, Romanov, Kurepanov, Lashoff, O'Brien, Skladničenko, Zotov, Galimov, Kaprizov, Fairchild, Malcev, Sentjurin, Garifulin, Gavriljčev, Dorofejev, Belohvostikov, Komaristij, , Kosourov, Kuklev, Plotnikov, Stoa.

KHL MEDVEŠČAK: Owuya, Dekanich, Kinrade, Popovic, Kostović, Thomas, Segal, Palushaj, Martinović, Hutchinson, Anderson, Flood, Wright, Bjorkstrand, Perkovich, Carle, Morrisonn, Katic, St. Pierre, Hedberg.