Za tri boda bliže doigravanju - nakon Minska Medveščak pobijedio i Spartak

Izvještaj 08.01.2014.
Medvjedi se iz Moskve vraćaju s tri boda, prva tri u prvoj gostujućoj utakmici u 2014. godini. U dvorani LD Sokolniki pobijedili su Spartak i time se revanširali za poraz koji su pretrpjeli od njih u Ledenoj dvorani Doma sportova početkom listopada 2013. Susret u Moskvi završio je rezultatom 1:3.

Domaćini, koji su u proteklih osam susreta upisali samo tri boda, u prvoj trećini su bili puno opasniji od Medvjeda i imali su više prilike za pogodak. Omjer udaraca na gol bio je 14:10 u korist Spartaka. U 9. minuti, kada je dvominutnu kaznu izvršavao branič Medveščaka Kyle Klubertanz, igrači iz Moskve napravili su još veći pritisak i uz pomoć Vjačeslava Kozlova zabili powerplay gol. Trideset sekundi nakon što je Spartak osigurao vodstvo, Medvjedima je ponovo bilo dosuđeno isključenje. Kurtis Foster dobio je 2+10 zbog naleta s palicom u područje glave i vrata, a u 17. minuti Spartak je imao još jedan powerplay prije odlaska na pauzu.

''Obje su momčadi imali šansu pobijediti. Spartak je igrao dobro i diktirao je igru na početku, ali nakon što smo izjednačili, promijenio se tijek igre. Bili smo odlični u situacijama s igračem manje, dobro smo blokirali udarce, a i dobro smo odradili situacije s igračem više'', rekao je trener Medveščaka Mark French.

Medvjedi su u drugoj trećini živnuli te su odmah, čim im se otvorila prva situacija s igračem više, iskoristili šansu. Bilo je to u 27. minuti dok je Matt Anderson sjedio na klupi za kazne. Medveščakov specijalni tim krenuo je odmah u napad. Mark Popovic, koji se nalazio u sredini ispred vratara Jeffa Glassa, dodao je pak do Charlesa Lingleta koji ga je majstorski pospremio u mrežu. Naime, pak je prošao kroz uski prolaz između vratnice i Glassovog ramena. Izjednačenje je u 36. minuti zamalo bilo korigirano jer je sudac dosudio kazneni udarac u korist Spartaka. Kazneni udarac izveo je Igor Volkov, ali pak nije završio iza leđa Barryja Brusta jer ga je u tome spriječila vratnica.

''Ovo je velika pobjeda za nas. Trebala su nam ta tri boda. Čekali smo, bili smo strpljivi i na kraju smo uspjeli. Penalty kill nam je bio izvrstan. Pokraj ostalih igrača koji su to odradili odlično, Barry je bio najbolji u tom dijelu igre'', izjavio je Matt Murley.

U posljednjoj trećini obje su momčadi pokušale doći do vodstva, a tri minute prije kraja susreta to je uspjelo Medvjedima iz powerplaya. Asistenciju Billa Thomasa i Jonathana Cheechooa iskoristio je Matt Murley, da bi točku na ''i'' 42 sekunde prije kraja susreta stavio Boyd Kane pogotkom u praznu mrežu.