Zadaća u Rigi – ponoviti rezultat iz Ledene

Najava 09.10.2014.

Nakon gostovanja u Sankt Peterburgu, Medvjedi su se zaputili u Rigu gdje će u petak (18:30) zaigrati protiv Dinama i pokušati ponoviti rezultat iz Ledene.

Pet poraza zaredom

Dinamo je solidno ušao u sezonu, ali krajem rujna ''upao'' je u crnu seriju iz koje nikako da izađe. Serija od pet poraza počela je na gostovanjima, uspješniji su bili Jokerit (3:2), Slovan (5:1) i Medveščak (3:2). Latvijci su se jedva dočekali vratiti u Riga arenu pred vlastite navijače, ali ni tamo im nije išlo posebno dobro zasad – i Dinamo Minsk i Slovan odnijeli su bodove. Utakmica dvaju Dinama bila je izjednačena do samog kraja, a u posljednjih 8 minuta bjeloruska momčad postigla je dva pogotka i slavila. Slovan je dosta lakše došao do pobjede slavio sa 4:1.

Problemi na obje strane leda

Dinamo je u 15 utakmica osvojio isto toliko bodova, uz 32 zabijena gola i njih 44 primljenih. Riška momčad problema trenutno ima na oba kraja leda. Drugi golman Edgars Masalskis nikako da pronađe svoju formu, u 6 ovosezonskih utakmica ima 86,6% obrana. U napadu nijedan od ofenzivnih igrača ne uspijeva se odvojiti od ostalih po broju golova – prvi je Marcel Hossa koji jedini u momčadi ima više od 2 gola – njih 4. Za usporedbu, šestorica Medvjeda imaju 3 ili više pogodaka dosad. Najbolji po broju bodova u momčadi je Miks Indrasis sa 9 (2G, 7A) i Dinamovi napadači trebat će puno češće tjerati protivničke golmane po pak u mrežu ukoliko žele biti u borbi za doigravanje u iznimno teškoj Zapadnoj konferenciji.

Powerplay latvijske momčadi 21. je u ligi s postotkom realizacije od 14,3. Tri su puta Rižani primili gol dok su imali igrača više na ledu. Gotovo u tri četvrtine slučajeva s igračem manje, odnosno 76,9%, Dinamo je primio pogodak.
Medvjedi su gladni bodova te će ohrabreni dobrim otporom koji su pružili SKA biti motivirani produžiti negativan niz Dinama.