KHL Medveščak Mladi // Mlađi juniori

Mladim Medvjedima 5. mjesto na ISF kupu 2013

Novost 29.10.2013.
KHL Medveščak Zagreb proteklog je vikenda sudjelovao na jakom međunarodnom turniru ISF kupu 2013 koji se održao u Beču u Albert-Schultz-Eishalle. Mladi Medvjedi su bili pojačani s nekoliko igrača Zagreba i Mladosti budući da je turnir bio namijenjen ''99. godištu i mlađima, a doma su se vratili s osvojenim petim mjestom.

Turnir se sastojao od dva dijela. U prvom dijelu turnira momčadi su bile podijeljene u Grupu A i Grupu B. Grupu A činile su momčadi EAC Junior Capitals, HDD Bled, Hockey Milano Rossoblu i HC Sparta Praha, dok su Grupu B činile momčadi EC Red Bull Salzburg, KHL Medveščak, Stuttgarter EC i HC Slovan Bratislava.

Medvjedi su u Grupi A pobijedili Stuttgarter sa 4:0, dok su od Red Bulla izgubili 0:3, a od Slovana 1:7. Budući da su u svojoj grupi zauzeli treće mjesto, u drugom dijelu turnira igrali su s Milanom za peto mjesto. Medvjedi su u tom susretu uvjerljivo slavili sa 8:2 i osvojili peto mjesto.

''Organizacija turnira je bila na zavidnoj razini, a s hokejom koji smo prikazali u Beču smo prezadovoljni, kao i s igrom naše momčadi'', kratko je prokomentirao trener Mario Jurković.

Sastav Medveščaka koji je nastupio na ISF kupu:

KHL Medveščak: Grgo Ključarić, Karlo Babić, David Bublić, Karlo Prgić, Domagoj Troha, Ivan Belina, Luka Gulija, Sven Paulović, Dominic Rene Čanić, Ian Barbir, Dominik Matišin, Matej Lopotar, Alen Hrnjak, Josip Vuglač, Ayden William Letang i Patrik Harasim.

KHL Mladost: Leo Tomić, Vedran Mikić i Tomo Trstenjak.

KHL Zagreb: Matija Stubičar, Marin Joja i Borna Crnec.

ISF kup 2013 pripao je hokejašima praške Sparte koji su u finalu bili bolji od Slovana pobijedivši ih sa 1:0.