Izvještaj 06.01.2014

Dinamo ispraćen iz Zagreba s četiri pogotka

Medveščak se pobjedom 4:1 nakon preokreta oprostio od Ledene dvorane.

Čast odigrati posljednju utakmicu u Domu sportova u osnovnom dijelu KHL-a pred odličnim navijačima pripala je Dinamu iz Minska. U vrlo dobroj hokejskoj utakmici bitka se nije vodila samo na ledu, već i na tribinama gdje se našla i skupina bjeloruskih navijača. Medveščak je slavio s visokih 4:1.

''Imali smo jako dobru energiju tijekom svih 60 minuta, ali u prvoj trećini nismo kliknuli. Golovi 5 na 5 su bili iznimno važni, pogotovo onaj drugi kojim smo osigurali vodstvo. Bili smo jako dobri u napadačkoj zoni'', rekao je trener Medveščaka Mark French.

Prvih par minuta igralo se najviše u neutralnoj traćini, a nakon 5 minuta Medvjedi su uhvatili ritam i gotovo sve vrijeme kombinirali pred protivnikovim golom. U 7. minuti kapetan Cheechoo izborio je igrača više, ali Medvjedi nisu uspjeli kapitalizirati svoju dominaciju. Unatoč gotovo konstantnom pritisku Medveščaka, prvi gol postigao je Dinamo, Andrej Stas je zabio iz kontre u 13. minuti. Trećina je završila s Medveščakovih 10 udaraca prema golu naspram 6 gostiju.

U drugoj trećini vidjeli smo presliku prve – pritisak domaće momčadi i brojne prilike, a Medvjedima se napokon otvorilo u 24. minuti, Cheechoo je silovitim udarcem izjednačio rezultat. Asistenti su bili Linglet i Martinović. Martinović je u 35. minuti dobio 2-minutno isključenje, što je bila još jedna prilika da se penalty kill Medvjeda iskaže. Bjeloruska momčad u tom razdoblju nije niti jednom prisilila Brusta na intervenciju. I kad se činilo da će se rezultatom 1:1 otići na poluvrijeme, Martinović je uputio udarac s plave linije, Jessiman je postavio palicu i skrenuo pak koji je odskakutao u mrežu.

''U prošloj utakmici nismo igrali dobro i znali smo da u ovoj protiv Dinama moramo biti oni pravi što smo i napravili. Igrali smo svih 60 minuta. Ostalo je još 12 utakmica do kraja osnovnog dijela prvenstva i imamo još vremena učvrstiti svoju poziciju na ljestvici. Sada nas očekuju pet gostujućih utakmica, ali mnogo smo čvršća momčad i mentalno i fizički i znamo što da očekujemo na putu. To će sigurno biti odličan test za nas u ovom periodu kada se osnovni dio sezone bliži kraju i ovo će biti dobra prilika za nas da se dokažemo da smo spremni za doigravanje'', rekao je Jessiman.

Raspoloženi Bjorkstrand je imao odličnu priliku otvoriti posljednju trećinu pogotkom, ali Lalande je vrlo dobro obranio taj udarac. No u 43. minuti Murley je Lalandea ostavio bez šanse za obranom, iz mrtvog kuta smjestio mu je pak među noge za 3:1. Treći powerplay za Medveščak je bio treća sreća – Mark Popovic povisio je na tri razlike. Medvjedi su do kraja utakmice nastavili igrati u visokoj brzini i nizati prilike, ali rezultat se nije promijenio.

''Naravno da uvijek dođe period kada prođe nekoliko utakmica u kojima ne realiziraš powerplay, ali nismo paničarili. Zapravo nismo paničarili cijelu sezonu, zato smo toliko i napravili kao momčad. Situacije s igračem više bit će važne u doigravanju i nadam se da ćemo nastaviti zabijati na powerplayu'', izjavio je Popovic.

KONTINENTALNA HOKEJSKA LIGA

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB - DINAMO MINSK 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

ZAGREB - Dom sportova. Gledatelja 6500. Suci: Karabanov, Čerenkov, Kučava, Novikov.

0:1 DIN Stas (13)
1:1 MED Cheechoo (Linglet, Murley, 24)
2:1 MED Jessiman (Martinović, Murray, 40)
3:1 MED Murley (Ryan, 43)
4:1 MED Popovic (Vesce, Linglet, 50) PP1

KHL MEDVEŠČAK: Brust, Dekanich, Martinović, Popovic, Ryan, Murley, Thomas, Švarny, Klubertanz, Linglet, Vesce, Cheechoo, Katic, Foster, Kane, Jessiman, Walker, Nyström, Bjorkstrand, Murray, Glumac.

DINAMO MINSK: Lalande, Milčakov, Lintner, Šinkevič, Filičkin, Drozd, Dadonov, Kaljužnij, Zaharov, Irgl, Stas, Jefimenko, Materuhin, Surovy, Nogačjov, Usenko, Osipov, Kaznadei, Kitarov, Goroško, Gavrus, Kirjuščenkov.

ISKLJUČENJA: Medveščak 6, Dinamo 10.

UDARCI NA GOL: Medveščak 40, Dinamo 25.

UTAKMICE I DOGAĐAJI U ORGANIZACIJI KHL MEDVEŠČAK ZAGREB MJESTA SU NULTE TOLERANCIJE NA NASILJE I DISKRIMINACIJU! HVALA NA PODRŠCI.